Anal seks penisin vajinaya değil de makata (popoya-anüse-rektuma

 Makatta çok sayıda sinir ucu bulunur ve çok hassas,duyarlı bir organdır,  bu kadar hassas  olmasından dolayıda  cinsel ilişki sırasında kullanılması hiç de ender değildir. Sadece erkekler arası eşcinsel ilişkide değil ,kadın erkek arasındaki cinsel ilişkidede de kullanılabilir. Makatın cinsel ilişki sırasında kullanılması sadece insanlar arasında değil ama aynı zamanda bir çok hayvanda da olabilmektedir.

Kalça her iki cins için de cinsel yönden etkileyici bir bölgedir.Erkekler kadar kadınlarda kalçalardan hoşlanırlar ve güzel bir erkek kalçası kadın için çok çekicidir ve tahrik edicidir.


Kalçalar ve makat gerçekten de sinirsel olarak hassas ve cinsel duyarlılığı yüksek bir bölgedir. Bu yüzden kadın veya erkeklerin bazıları masturbasyon yaparken makatlarına parmak veya başka bir şey sokarak kendilerini uyarabilirler. Aynı şekilde cinsel birleşme sırasında da bir çok kadın ve erkek makatlarının uyarılmasından zevk alabilirler


- Bu normal midir?
Cinsellikte dileyen dilediğini yaşar, önemli olan her iki tarafında aynı şeyi istemesi ve bundan keyif almasıdır.Normal kavramı kişinin din, ahlak ve kültür anlayışına göere kişiden kişiye göre değişir.
-eğer her iki tarafta bunu yapmak istiyorsa,
-her iki tarafta bundan keyif alıyorsa bu onların bileceği şeydir,burada anormal veya garip diye bir değerlendirmeyi biz yapamayız.


Standartlara göre seks diye bir şey yoktur.Yani standart seks yoktur!!


Zararı olur mu?


Yapılan araştırmalar ve yaşanan gerçeklerin ışığı altında anal seksin bedenen ve ruhen sağlıklı ve gerekli bir şey olmadığı bir gerçektir.


Anal sekste erkek çok rahatlıkla mikrop kapabilir,çünkü dışkıda ki bazı mikroplar penisten içeri girer erkeği hasta edebilir, daha da kötüsü bunlar onun prostat dediğimiz önemli bir vücut parçasına yerleşerek (prostat yanlızca erkeklerde bulunan ve idrar torbasının orada idrarı ve spermi yönlendiren bir organdır diyebiliriz kabaca) ileride çok büyük sorunlar yaratabilir.


-Kadın için ise önemli olan makattan çıkan penisin vajinaya temizlenmeden sokulmamasıdır, çünkü makattaki dışkıdaki mikroplar vajende hastalık yaratırlar genelde,buna dikkat etmek gerekir.


Ayrıca hemoroid'i (basur) olanlardada bu ağrı yapabilir ve hemoroid i arttirabilir.


Anal seksten hamile kalınır mı?


Hayır anal seksten hamile kalınmaz ama zaten prezervatifle yapılacağı için(bundan böyle) bu tip bir korku hepten anlamsız olur.


Kadında dışkı tutamamaya neden olur mu?


Makattaki kas (sfinkter) içten dışarıya doğru çalışmaya ayarlanmıştır.Eğer devamlı dışarıdan içeriye giriş olursa bu bu kasın yapısını bozup dışkıyı tutmayı zorlaştırabilir,bu tamamen ilişkinin sayısı yani sıklığı ile ilgilidir.


Erkekler neden anal seks isterler?


En önemlisi meraktır,ne hissedeceğini bilmek ister.
İkincil olarak kadına hakim olma,
-bazı durumlarda da kadını cezalandırma gibi bilinç altı nedenleri olabilir.(,bunu psikiyatrlarımız söyledi,nasıl cezaysa bu )


Kadınlar ne düşünürler?


Yetişme tarzı ve koşullarına göre yorumları çok farklıdır.
-Bazıları bunu aşşağılanma olarak kabul eder,
-bazıları vajinadan yeterli zevk veremediklerini düşünüp yetersizlik duygusuna  kapılırlar
-bazı hanımlar bunu arada doğal karşılarlar
-bazıları kendisi ister
-bazıları içinse tamamen normaldir,beraberliğe zevk veren bir şeydir.


Kadınlar ne hisseder? Zevk alır mı?


Genelde kadınların anal sekse ön yargıları vardır,duyduklarından dolayı veya acemice bir tecrübe sonucu canları yandığından pek hoş karşılamazlar.


Bazı genç kızlar, kızlık zarlarını koruyabilmek için anal seks yoluyla cinsel ilişki yaşarlar,. Ayrıca kadın adet gördüğü bir sırada veya vajeninde bir hastalık varsa anal seks yapmaktadırlar.
Anal seks, kanunlarımıza göre yasaktır. Yani Kocası tarafından kendisine zorla anal seks yapıldığını ispat eden bir kadın yasal olarak hemen boşanma hakkına sahip olur. Ancak böyle bir şikayet genelde olamaz ,çünkü ya iki taraf da isteyerek yapmıştır ya da kadın bunu ispat edememekte veya boşanacak maddi veya manevi gücü olmamaktadır.


Ahlaken ve dinen değerlendirmesinde; ahlaken  yaşadığınız topluma ve çevreye göre çok çok değişkenlik göstermektedir,
dini açıdan bazı dinlerde yasaklanmıştır, müslümanlıkta ise kesinkes yasaktır.


Normal yollardan cinselliği yaşamak yeterlidir, eğer başka şeylere ihtiyaç duyuluyorsa neden böyle bir ihtiyaç olduğunu bir düşünmek gerekir kanımca.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !